Aktualności

Wicelider nie taki groźny

• autor: carlos1976, 2015-03-01 21:19

Pierwsze zwycięstwo w sparingu.

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy trzecie kolejne spotkanie kontrolne. Rywalem była drużyna wicelidera naszej grupy A klasy Wicher Rąbino. Mecz rozpoczął się o 12:00. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszej drużyny. Odnotować należy, iż goście dopiero w 22 minucie gry wyszli z własnej połowy. Przez większość czasu byliśmy w posiadaniu piłki i udokumentowaliśmy tę przewagę strzeleniem dwóch bramek. Na listę strzelców wpisali się w 5 minucie Szymon Brzeziński oraz w 15 minucie Dawid Parol.

Od 23 minuty gra się wyrównała, goście potrzebowali zaledwie dwóch minut aby zdobyć bramkę kontaktową. Przez kilka kolejnych minut przeważali goście, lecz ostatnie 10 minut to ponownie zdecydowana przewaga gospodarzy. Nadmienić trzeba, że mieliśmy jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji do strzelenia bramki, ale zawiodła skuteczność. Na wyróżnienie zasługuje gra całego zespołu w pierwszej połowie. Zawodnicy starali sie grać piłką, wychodzić na pozycję, bez zbędnych dryblingów i pojedynków jeden na jeden, co przełożyło się na bardzo dużą przewagę Gryfitów. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Gryfa 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, którzy zdobyli bramkę wyrównującą. Do 75 minuty na boisku panował bałagan, gra była rwana i było bardzo dużo strat własnych zarówno gospodarzy jak i gości. Gra nie mogła się podobać. W 76 minucie Gryf wyprowadza kontrę i na listę strzelców wpisuje się Bartek Pończocha, prowadzimy 3:2. Goście rozpoczęli ze środka pola, a nasi zawodnicy byli myślami jeszcze przy bramce kolegi i w 77 minucie goście doprowadzają do wyrównania. Mijają nie całe 2 minuty i w 79 minucie goście wychodzą na prowadzenie. Przegrywamy 3:4!!! Od tego momentu zaczęła się otwarta wymiana ciosów. W przeciągu 10 minut na listę strzelców dla Grfa wpisują 3-krotnie Tomasz Brzeziński i 2-krotnie Artur Kornicki. Prowadzimy 8:4 z Wichrem Rąbino. Nawet wykorzystany rzut karny w 91 minucie nie wpłynął na fakt, iż rozegraliśmy bardzo dobre zawody, szczególnie w pierwszej połowie, i jest to trzecie spotkanie, które w efektywny sposób odzwierciedla wzrost formy drużyny. Ostatecznie wygrywamy z wiceliderem 8:5. Brawo Panowie!!! Za tydzień wyjazd do Gwiazdowa na mecz z Derbami.